Куди звертатися за допомогою

Актуальність обговорення проблеми суїцидальної поведінки неповнолітніх обумовлена тим, що суїцид  залишається  однією з провідних причин смерті у молодому віці.  Статистичні дані свідчать, що найбільша кількість самогубств  припадає на вік від 15 до 21 року. При цьому за останні роки різко збільшилась кількість самогубств серед дітей 5-14 років (2 відсотка  самогубств серед усіх вікових груп).

Більша частина випадків самогубств припадає на групу підлітків чи молоді у перехідному віці, тобто пубертатні суїциди. При цьому  в молодшому пубертатному віці (12-13 років) суїциди частіше скоюють хлопчики, а в середньому  (14-16 років)  та старшому пубертатному – дівчата.

Тому акцент має бути зроблений на профілактиці суїцидальної поведінки серед дітей та підлітків.

Куди звертатися за допомогою

Якщо ви помітили, що ваші близькі чи знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневірені чи відчувають за щось провину - неодмінно поговоріть з ними, радить МОЗ.

Дізнайтесь якомога більше деталей про їх стан та запропонуйте допомогу.

Найкраще рішення – звернутись до фахівця.

Він може допомогти зрозуміти суть проблеми і зорієнтувати, як діяти далі.

В Україні працюють локальні гарячі лінії допомоги, які допомагають людям справлятися з емоційними проблемами